03.09.2013 22:08

'Mucize adam' Doktorum'a konuk oldu

13 yılda 13 kere beyin kanaması geçirdi.
Kanal D’nin yapımcılığını D Yapım’ın üstlendiği sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy’un yaptığı sevilen programı Doktorum’un bugün yayınlanan bölümüne 13 yılda 13 kere beyin kanaması geçiren Ferkan Taş konuk oldu.

Aydın’da yaşayan 34 yaşındaki Ferkan Taş, nadir görülen bir hastalık nedeniyle 13 kere beyin kanaması, 6 kere de felç geçirmiş. Ferkan Taş, “talamus” bölgesinde bulunan fazladan bir damar nedeniyle defalarca ölümden dönmüş. Milyonda bir görülen “Thalamik AVM” hastalığına sahip olan Ferkan Taş, 10 farklı hastanede 297 gün tedavi görmüş.

Doktorum programında, her gün hayatta olduğu için şükrettiğini söyleyen Ferkan Bey, ilk beyin kanamasını 20 yaşındayken atlatmış. Sonraki yıllar boyunca da aniden başa çöken şiddetli baş ağrısı, güç kaybı, felç, bayılma, kusma gibi belirtilerle birlikte kahvede, duşta, iş yerinde defalarca beyin kanaması geçirmiş.

Ferkan Bey’in, beyin kanamasına neden olan “talamus” bölgesindeki damar nihayet tedavi edildi.

13 yılda 13 beyin kanamasıyla hala hayatta ve sağlıklı olan, mücadeleye devam eden Ferkan Taş ve ailesi Doktorum programında her gün şükrettiklerini söyledi.Canlı yayında gözyaşlarını tutamayan baba Recep Taş’a sunucu Ceyda Düvenci, oğlunun artık sağlıklı olduğunu ve böylesine bir hastalığı atlattığı için bir mucizeyi gerçekleştirdiğini söyleyerek destek oldu.