02.11.2013 11:10

Kocasını öldüren kadın serbest

26 yaşındaki kadın, kendisini tartaklayan 41 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldürdü.
SAMSUN'da temizlik ve yemek ihalelerine giren işadamı 41 yaşındaki Ramazan Tepe, 26 yaşındaki eşi Nehir Tepe tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Cinayet, dün akşam Samsun'daki merkez Atakum İlçesi Körfez Mahallesi'nde işlendi. İlk evliliğinden 2 çocuğu olan ve geçen yıl Nehir Tepe ile evlenen Ramazan Tepe, evde alkol almaya başladı. Çift arasında ailevi nedenlerle başlayan tartışma kısa sürede büyüdü. Ramazan Tepe'nin tartakladığı eşi Nehir Tepe, mutfağa kaçtı. Nehir Tepe, eline aldığı bıçağı peşinden gelen eşinin karnına sapladı. Eşini kanlar içerisinde bırakınca sinir krizi geçiren Nehir Tepe, komşularından yardım istedi, ardından '155 Polis İmdat' hattını arayıp polisleri çağırdı. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri, ilk müdahale ardından yaralı Ramazan Tepe'yi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı.
Hastanede ameliyat edilen Tepe, sabaha karşı kurtarılamadı. Gözaltına alınan Nehir Tepe ifadesinde, öldürdüğü eşi Ramazan'ı çok sevdiğini belirterek, "Evde alkol alıyordu, tartışmaya başladık. Beni darp etti. Elinden kurtulup mutfağa gittim. Peşimden gelince korkutmak amacıyla mutfak tezgahından aldığım bıçağı bir kez karnına sapladım. Öldürme kastım yoktu. Daha sonra da polisi arayıp yardım istedim" dedi. Soruşturma sürdürülüyor.

EŞİNİ ÖLDÜREN KADIN, ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Samsun'da bir yıl önce evlendiği Ramazan Tepe'yi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi bilgisayar bölümü son sınıf öğrencisi Nehir Tepe, bugün geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. Adliyeye sevk edilen Nehir Tepe, şöyle dedi;

"Eşim, akşam evde alkol aldı. Okuldan 3 dersim kalmıştı. Eğitimime devam etmek istediğimi söyledim. Bu isteğime karşı çıkıp 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Öldürürüm seni' deyip bana tabanca çekip dövdü. Ben de bu arada İstanbul'daki ablamı arayıp yanına geleceğimi söyleyip, uçak bileti almasını isedim. Bir süre sonra ablam beni cep telefonundan arayıp uçak biletimi aldığını söyledi. Mutfakta süt vardı, onu mayalamak için tekrar mutfağa gittim. Eşim telefon konuşmalarımızdan İstanbul'a gideceğimi duydu. Mutfağa gelip yine silah çekerek, 'Sen kim oluyorsunda İstanbul'a gidiyorsun' diyerek beni tekrar dövmeye başladı. Bu sıra elim mutfak tezgahındaki bıçak setine çarptı. Ben de düşen bıçaklardan birisini elime alıp 'Sen öldürmezsen ben kendimi öldüreceğim' dedim. Üzerime gelmeye devam edince bu olay meydana geldi. Kesinlikle öldürmek ya da yaralama kastım yoktu."

İkinci işe Nehir Tepe tarafından öldürülen Ramazan Tepe'nin ilk evliliğini, suç örgütü elebaşlarından ve halen cezaevinde olan Sedat Şahin'in kardeşiyle yaptığı belirtildi.

GENÇ KADIN SERBEST

Kendisini tartaklaşan eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen Nehir Tepe, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından olayın meşru müdafaa sınırları içerisinde kaldığı gerekçesiyle adli kontrol altında tutulmak kaydıyla serbest bırakıldı.
Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN,(DHA)