28.11.2013 11:40

Necmi Tanyolaç son yolculuğuna uğurlandı

Türk basınının duayenlerinden ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin eski başkanlarından Necmi Tanyolaç için Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) tören düzenlendi.
TANYOLAÇ İÇİN TSYD'DE TÖREN DÜZENLENDİ (foto galeri)

Bir süredir Alzheimer tedavisi gören ve önceki gece rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Necmi Tanyolaç için Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki binasında gerçekleştirilen törene, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile çok sayıda spor yazarı ve Tanyolaç'ın yakınları katıldı.

NECMİ TANYOLAÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk basınının duayenlerinden ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin eski başkanlarından Necmi Tanyolaç son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir Alzheimer tedavisi gören ve 85 yaşında hayatını kaybeden Necmi Tanyolaç'ın naaşı, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) düzenlenen törenin ardından Şişli Camisi'ne getirildi. Tanyolaç'ın cenazesi, camide öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Feriköy Mezarlığı'na defnedildi.

Cenaze namazı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Hakan Şükür, son dönemde değerli şahsiyetler kaybettiklerini, Necmi Tanyolaç'ın da bunlardan biri olduğunu belirterek, "Yazılarını ve kitaplarını okuyanlar bundan faydalanmıştır. Benim kendisiyle mesaim olmadı. Ancak okuduklarımdan anladığım kadarıyla geçmişle bugün arasında mukayeseler yapan biriydi. Zaman zaman beni de eleştirdi. Üzerime düşen helallik için geldim. Başımız sağ olsun. Allah sabırlar versin. İnşallah geride kalanlar ibret alır. Birbirimizi kırmaya gerek yok. Birbirimize hakkımızı helal etmek lazım. O yüzden buradayım. Burada çok değerli insanlar var. Mekanı cennet olsun. Duamızı edeceğiz, Allah'tan da kabul etmesini bekleyeceğiz" diye konuştu.


Hakan TARHAN/İSTANBUL DHA