15.02.2013 17:06

'Umut'a şarkı söylemek için Rusya'dan geldiler

Antalyalı Gülsüm Kabadayı'yı görmek için Rusya'dan geldiklerini söyleyen, Natali ve Marina Olzder, Rusça şarkılar söyleyip ona müzikle terapi yapmak ve tepkilerini görmek istediklerini anlattı.
RUSYA'nın Stavropol şehrinden gelen müzik öğretmeni Natali Olzder ve matematik öğretmeni kardeşi Marina, Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında felç geçirip yatağa bağımlı hale gelip, konuşamayan ve kamuoyunda 'Umut' olarak tanınan gence Rusça şarkılar söyledi.

Rus asıllı olduğu sanılan ancak kimliği bir türlü belirlenemeyen 'Umut' ile bu gence 5 yıldır hiçbir karşılık beklemeden bakan Antalyalı Gülsüm Kabadayı'yı görmek için Rusya'dan geldiklerini söyleyen, Natali ve Marina Olzder, Rusça şarkılar söyleyip ona müzikle terapi yapmak ve tepkilerini görmek istediklerini anlattı. Rusça şarkılara Umut'un tepki gösterdiğini söyleyen Marina ve Natali Olzder, Umut'un durumunu televizyon haberlerinden öğrendiklerini belirtti. Gülsüm Kabadayı'yı 'Kutsal bir insan' olarak nitelendiren Olzder kardeşler, Kabadayı'ya bu gence karşılıksız baktığı için teşekkür etti.

KAMERA İLE ÇEKİM YAPTILAR

Umut'un, Natali ile birlikte söyledikleri Rusça halk ezgilerini ve müzik ritmini ilgiyle izleyip tepki gösterdiğini vurgulayan matematik öğretmeni Marina Olzder, şöyle konuştu:

"Umut için şarkı söylerken fotoğraf ve video çekimi de yaptık. Birkaç gün sonra Rusya'ya döneceğiz. Orada merak edip Umut'u yakından görmek isteyenlere fotoğrafları ve görüntüleri göstereceğim. Umut'un bir an evvel sağlığına ve tabii ki ailesine kavuşmasını istiyoruz. Umut'a sabır ve özenle bakan Gülsüm Kabadayı gerçekten kutsal insan."

ANNELERİ BEKLİYOR

Umut'un ailesinin bulunması için çaba gösteren herkese teşekkür ettiğini söyleyen Gülsüm Kabadayı da "Umut'un kendi çocukları olduğunu düşünen yurt içinden ve yurt dışından gelen aile sayısı 10'u geçti. Hepsinin evlat acısı yaşadıklarını gördüm. Ziyarete gelerek destek veren herkese teşekkür ediyorum. Dünya Kadınlar Günü'nde de anneleri bekliyorum. Kadınları, birlikte olmaya ve acıları paylaşmaya davet ediyorum" diye konuştu.
Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)